Strategia adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy – założenia do konsultacji

Strategia adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy – założenia do konsultacji

7 lutego br., rozpoczęła się seria spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami Warszawy. Przedmiotem konsultacji będą założenia do Strategii adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy. Treść dokumentu udostępniamy na naszych stronach a internautów zapraszamy do zgłaszania uwag.

Tym samym projekt ADAPTCITY wchodzi w nowy, trzeci etap. Po trzydziestu miesiącach od daty rozpoczęcia działań projektowych przedstawiamy do konsultacji mieszkańcom Warszawy założenia „Strategii adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy do roku 2030 z perspektywą do roku 2050”. Powstanie dokumentu było poprzedzone przygotowaniem przez zespół naukowców opracowania dotyczącego zagrożeń dla miasta ze strony zmian klimatu obecnie oraz pod koniec bieżącego stulecia.

Efekt ich pracy stanowił punkt wyjścia dla Warszawskiego Okrągłego Stołu ds. Adaptacji do Zmian Klimatu (WOSAK). Został on powołany przez Prezydent m.st. Warszawy, a w jego skład weszli przedstawiciele organizacji pozarządowych, świata nauki, Urzędu m.st. Warszawy oraz podmiotów świadczących usługi dla mieszkańców. Przedstawione dzisiaj Państwu założenia do Strategii do efekt pracy tego zespołu.

Wszystkie dotychczasowe materiały mogą Państwo pobrać TUTAJ.

Trzeci etap zakończy się w czerwcu bieżącego roku. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy spotykać się z mieszkańcami Warszawy w ramach konsultacji dokumentu. Więcej o spotkaniach konsultacyjnych mogą Państwo dowiedzieć się TUTAJ.

Zachęcamy Państwa do aktywnego udziału w procesie konsultacyjnym. Jeśli Państwa obecność na spotkaniu organizowanym w Waszej dzielnicy jest niemożliwa, swoimi uwagami możecie podzielić się przesyłając je pod adres konsultacje@adaptcity.pl.

Pobierz założenia do strategii w formacie .pdf>>>

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz