Zmiany Klimatu są już w Warszawie – przygotuj się!

Zmiany Klimatu są już w Warszawie – przygotuj się!

Stwórz swój projekt adaptacji do zmian klimatu w swojej dzielnicy  w ramach V Budżetu Partycypacyjnego!

Warszawa, tak jak wiele miast na świecie narażona jest na ekstremalne czynniki pogodowe, wcześniej tu nie występujące. Częste nawalne deszcze, wichury łamiące drzewa, fale upałów z temperaturami prosto z tropików. To sytuacje z którymi, my Warszawiacy będziemy się mierzyć coraz częściej. Ale jednocześnie możemy mieć wpływ na to, jak się przygotujemy do tych zmian, a także jakie działania podejmiemy.

Każda dzielnica Warszawy ma swoją specyfikę i trochę inaczej narażona jest na zmiany klimatu i ekstremalne czynniki pogodowe. Niektóre często walczą z podtopieniami, inne odczuwają upały bardziej dotkliwie. Ale możemy temu zapobiec!

Od 1 grudnia 2017 można włączyć się w przygotowanie swojej dzielnicy do zmian klimat i wykorzystać do tego instrument V Budżetu Partycypacyjnego, składając propozycję projektu działania na rzecz adaptacji.  

W ramach projektu Adaptcity, w Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju w każdy poniedziałek będzie funkcjonował telefoniczny dyżur eksperta, który wesprze merytorycznie osoby piszące wnioski do budżetu partycypacyjnego, powiązane z adaptacją do zmian klimatu w Warszawie. Każdy zainteresowany może również skontaktować się z ekspertem poprzez formularz zgłoszeniowy lub umówić na spotkanie w siedzibie Fundacji przy ul. Nabielaka 15 lok 1. Kontakt do ekspertów : tel.: 22 851 04 04.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są problemy klimatyczne w poszczególnych dzielnicach i dowiedzieć się jakie rozwiązania proponują mieszkańcy czytaj tutaj

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz