Konsultacje społeczne na pikniku Dni Warszawy!

Konsultacje społeczne na pikniku Dni Warszawy!

Konsultacje społeczne w ramach projektu ADAPTCITY zostały przeprowadzone również na pikniku Dni Warszawy na Polach Mokotowskich w dniu 11 czerwca 2017 roku. Podczas konsultacji społecznych na pikniku odwiedziło nas ponad 900 osób i podzieliło się swoimi POMYSŁAMI na KLIMAT w Warszawie. Wśród pomysłów jakimi dzielili się z nami Warszawiacy dominowały głównie postulaty dotyczące zwiększenia ilości zieleni (drzew, krzewów) we wszystkich dzielnicach, a także rozbudowa infrastruktury ścieżek rowerowych i budowa parkingów P & R przy stacjach metra. Szczególnie dokuczliwe są samochody zwłaszcza dla mieszkańców Śródmieścia, dlatego często pojawiał się pomysł o ograniczeniu wjazdu aut do ścisłego centrum. Ciekawym pomysłem, jaki się pojawił była koncepcja gromadzenia wód deszczowych w  specjalnych systemach kanalizacyjnych, z których zasoby wody byłyby wykorzystywane w upalne dni w celu łagodzenia zjawiska miejskiej wyspy ciepła.

Dla wszystkich zainteresowanych zmianami klimatu  w Warszawie, Wojciech Szymalski z Instytutu oraz Lech Drogosz z Biura Infrastruktury m. st. Warszawy przygotowali prezentację o przygotowaniach Strategii klimatycznej dla Warszawy.

W czerwcu, dokładnie 20.06 o godzinie 18:00 w Urzędzie Dzielnicy Włochy odbędą się ostatnie konsultacje w ramach projektu ADAPTCITY. ZAPRASZAMY!

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz