Kazimierz Dolny z aplikacją Smart City

Kazimierz Dolny z aplikacją Smart City

Kazimierz Dolny do końca tego roku stanie się miastem inteligentnym. Pierwszym w Polsce. Prezes T-Mobile i burmistrz Kazimierza podpisali porozumienie w sprawie realizacji projektu smart city. W ramach tego porozumienia rozwijane będą projekty z zakresu: inteligentnego oświetlenia ulicznego, parkingów, przystanków autobusowych, totemów i ławek miejskich (ponad 500 instalacji), monitoringu miejskiego (ponad 40 kamer), miejskich rowerów i pojazdów elektrycznych (ponad 60 rowerów i pojazdów), ładowania pojazdów elektrycznych (3 stacje), sieci hotspotów (ponad 40 punktów), monitoringu jakości powietrza (2 stacje monitoringu). Dodatkowo projekt zakłada zintegrowanie z systemem smart city aplikacji miejskiej, która ułatwi korzystanie z atrakcji turystycznych i zastosowanych rozwiązań, jak również przygotowanie panelu administracyjnego dla władz lokalnych, integrującego informacje statystyczne z działania poszczególnych rozwiązań. T-Mobile wykona również szereg analiz z zakresu Big Data, które mogą pomóc podejmować decyzje w zakresie zadań inwestycyjnych czy promocyjnych miasta.

Kazimierz Dolny to 4000 mieszkańców i ponad 1 milion turystów odwiedzających nasze miasto każdego roku. Dzięki współpracy z T-Mobile uzyskamy narzędzia, które pozwolą na lepsze zarządzanie miastem, podniosą jakość życia mieszkańców, przyniosą ułatwienia dla turystów a także pozwolą na oszczędności w budżecie – komentuje burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Pisula. Jest dla mnie powodem do dumy, że nasze miasto nie tracąc swojego spójnego historycznego wyglądu, wykona skok w przyszłość, stając się jednym z liderów innowacji w Polsce – dodaje.

Mamy wiedzę i kompetencje, aby być partnerem samorządów i oferować im kompleksowe rozwiązania z zakresu Smart City. Do realizacji pierwszego takiego projektu zaprosiliśmy Kazimierz Dolny, jedno z najbardziej znanych i atrakcyjnych turystycznie miast w Polsce – powiedział w czasie uroczystego podpisania listu intencyjnego Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska. Już w przyszłym roku zaoferujemy miastu, jego mieszkańcom i odwiedzającymi go turystom 12 usług z zakresu Smart City, na które złoży się blisko 700 instalacji – dodaje Maierhofer.

źródło:rmf24.pl

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz