DZIEŃ ZIEMI – 4 czerwca POLA MOKOTOWSKIE

DZIEŃ ZIEMI – 4 czerwca POLA MOKOTOWSKIE

Zapraszamy wszystkich Warszawiaków  na Dzień Ziemi. Piknik odbędzie się w dniu 4 czerwca br. na POLACH MOKOTOWSKICH w Warszawie.

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju przygotowała z tej okazji bogaty program oraz wiele niespodzianek i nagród dla Warszawiaków, którzy odwiedzą stoisko Instytutu. Najmłodszych zapraszamy do konkursu rysunkowego, a młodzież i dorosłych do podzielenia się z nami swoimi pomysłami na przystosowanie Warszawy do zmieniającego się klimatu. Obecnie Instytut prowadzi projekt ADAPTCITY, którego celem jest przygotowanie Strategii adaptacji dla Warszawy.

Tegoroczny Światowy Dzień Ziemi ‘2017 odbywa się  pod hasłem „W kierunku natury”, a obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są różnorodności biologicznej i jej ochronie. Jest to temat ważny i szczególnie nam bliski, zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza.

Jest wiele definicji bioróżnorodności, a jedną z ostatnio sformułowanych jest definicja zamieszczona w Milenijnym Przeglądzie Ekosystemów: „Bioróżnorodność jest zmiennością żywych organizmów wszystkich środowisk występujących na Ziemi, włączając w to siedliska lądowe, morskie, inne ekosystemy wodne oraz ekologiczne kompleksy złożone z tych siedlisk; obejmuje ona zróżnicowanie wewnątrzgatunkowe, między gatunkami i zróżnicowanie ekosystemów. Bioróżnorodność tworzy podstawę szerokiego wachlarza świadczeń ekosystemów, który w istotny sposób kształtuje dobrobyt człowieka.”

Raz jeszcze gorąco zapraszamy Państwa do przyjścia 4 czerwca na Pole Mokotowskie, w Warszawie, w godz. 10.00 – 18.00. i odwiedzin stoiska Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Dla każdego odwiedzającego przygotowaliśmy prezent – niespodziankę! Do zobaczenia!

 

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz