Dzień Ziemi i ADAPTCITY – Warszawiacy nie zawiedli!

Dzień Ziemi i ADAPTCITY – Warszawiacy nie zawiedli!

Piknik Dzień Ziemi był dla nas okazją do przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Warszawy w ramach projektu ADAPTCITY. Piknik  odbył się w dniu 4 czerwca br. na POLACH MOKOTOWSKICH w Warszawie.

Warszawiacy nie zawiedli i przyszli tłumnie.

Instytut na rzecz Ekorozwoju zapraszał wszystkich do podzielenia się swoimi pomysłami na przystosowanie Warszawy do zmieniającego się klimatu w ramach projektu ADAPTCITY. Ponad 600 osób przyszło podzielić się z nami swoimi pomysłami na zmianę klimatu w stolicy. Zdecydowana większość mieszkańców Warszawy opowiada się za zielenią, czy to w postaci zielonych ścian, nowych nasadzeń (zarówno drzew, jak i krzewów) oraz miejskich łąk. Warszawiacy są  przeciwni wycince drzew oraz betonowaniu powierzchni miasta, pojawiało się słusznych wiele opinii, że zagęszczanie zabudowy  i betonowanie parkingów to podwyższanie temperatury powietrza w miesiącach letnich. Pojawiły się też ciekawe pomysły dotyczące tworzenia ogrodów deszczowych przy specjalnie modyfikowanych studzienkach kanalizacyjnych.

Obecnie Instytut prowadzi projekt ADAPTCITY, którego celem jest przygotowanie Strategii adaptacji dla Warszawy. Przedstawione pomysły będą wykorzystane do przygotowania Strategii dla Warszawy. Przed nami ostatnie trzy spotkania konsultacyjne w dzielnicach: Ursynów, Śródmieście oraz Włochy.

Informacje o datach i miejscach konsultacji znajdują się TUTAJ

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz