Bydgoszcz będzie dyskutować o adaptacji do zmian klimatu

Bydgoszcz będzie dyskutować o adaptacji do zmian klimatu

W dniach 11-12 czerwca odbędzie się w Bydgoszczy XI Klimatyczne Forum Metropolitarne pod tytułem , Adaptacja do zmian klimatu: rozwiązania dla infrastruktury deszczowej .Wiodącymi problemami spotkania przedstawicieli władz, naukowców i samorządowców będzie adaptacja do zmian klimatu w Bydgoszczy.

XI Klimatyczne Forum Metropolitarne, jest kolejny spotkaniem, które organizujemy w 12 miastach Polski, aby dyskutować i wymieniać doświadczenia na temat adaptacji polskich miast do zmian klimatu. Każde miasto w Polsce boryka się z innymi problemami adaptacji. Wynika to z różnych uwarunkowań zarówno geograficznych, ekonomicznych i infrastrukturalnych. W Bydgoszczy będziemy rozmawiać o zagospodarowaniu wód opadowych – mówi dr Wojciech Szymalski prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju lidera projektu Adaptcity, w ramach którego organizowana jest konferencja.

Wydarzenie 11 i 12 czerwca jest przedsięwzięciem wspólnym Unii Metropolii Polskich, Miasta Stołecznego Warszawy, Stowarzyszenia Metropolitalnego Miasta Stuttgart oraz Instytutu na rzecz Ekorozwoju oraz Miasta Bydgoszcz.
Głównym celem dwudniowych obrad jest zaprezentowanie efektów realizowanych w Bydgoszczy projektów i prac na rzecz usprawnienia infrastruktury deszczowej. Pierwszego dnia sesje będą dotyczyły planów adaptacji do zmian klimatu oraz zielono-niebieskiego potencjału Bydgoszczy. Tematyka drugiego dnia skoncentruje się przede wszystkim na przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu a w tym edukacji i zarządzaniu miastem w obliczu zmian klimatu.

Na spotkaniu będziemy dyskutować o konieczności przystosowania miast do zmian klimatu na różnych płaszczyznach. W Bydgoszczy problemem, który dominuje i który zaczęto rozwiązywać jest zagospodarowanie nadmiaru wody gromadzącej się po nawalnych deszczach. Z analiz wiemy, że nawalnych, nagłych ulew będzie coraz więcej. Musimy być przygotowani na te nawet najczarniejsze scenariusze klimatyczne – dodaje dr Wojciech Szymalski.

XI Klimatyczne Forum Metropolitarne jest organizowane w ramach projektu „Przygotowanie strategii adaptacji do zmian klimatu miasta metropolitalnego przy wykorzystaniu mapy klimatycznej i partycypacji społecznej”, w skrócie „ADAPTCITY”, finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Life+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Konferencja odbędzie się 11-12.06.201 w Hotel Słoneczny Młyn, ul. Jagiellońska 96, Bydgoszcz

program KFM BYDGOSZCZ

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz