Systemy przeciwpowodziowe, czyli jak bronić się przed zalaniem.

Systemy przeciwpowodziowe, czyli jak bronić się przed zalaniem.

Od kilku lat, każdego lata mieszkańcy miast i miasteczek przeżywają chwile grozy związane z wystąpieniem powodzi. Wylewają nie tylko duże rzeki, ale małe strumyki i rzeczki. Nawalne deszcze, które w związku ze zmianami klimatu wpisały się na stałe w polską aurę nagle zamieniają ulice we potoki, zalewające piwnice i niżesz piętra budynków. Obiekty przemysłowe, w których istnieje ryzyko skażenia środowiska przez niekontrolowany wyciek substancji szkodliwych powinny posiadać zabezpieczenia przeciwpowodziowe. To dotyczy również zakładów, w których istnieje ryzyko skażenia środowiska przez niekontrolowany wyciek substancji szkodliwych w czasie np. powodzi lub podtopienia.

Działania związane z przewidywaniem i zabezpieczaniem się przed sytuacjami kryzysowymi powstającymi w wyniku nagłych i obfitych opadów dotyczą nas wszystkich. Dlatego warto przemyśleć, co powinniśmy robić w razie zagrożenia. Może warto rozważyć wyposażenie domu lub zakładu przemysłowego w nowoczesny przenośny sprzęt przeciwpowodziowy?

Oto przykłady takiego sprzętu:

• Mobilne bariery przeciwpowodziowe, mocowane bezpośrednio w otworach drzwiowych, pozwalają szybko i skutecznie zapobiegać skutkom zalania, chroniąc obiekty mieszkalne, handlowe i przemysłowe przed wodą. Jest to ciekawe rozwiązanie i skuteczna alternatywa dla doraźnych rozwiązań, takich jak worki z piaskiem czy zapory z drewna.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

• Ścianka przeciwpowodziowa NOAQ jest wolnostojącą barierą powodziową zaprojektowaną do wykorzystania w obszarach zamieszkałych. Ścianka ma zastosowanie na twardych i równych powierzchniach takich jak asfalt czy beton. są montowane przez łączenie (zatrzaskiwanie) kolejnych elementów, które dodatkowo możemy umocnić klamrami. Łączenia można wykonywać z dokładnością +/-30 co daje nam elastyczność w tworzeniu łukowych murów oporowych. Dodatkowo istnieje możliwość wykorzystania elementów kątowych pozwalających na tworzenie ostrych załamań pod kątem 900. Dzięki zastosowaniu trwałego tworzywa sztucznego, wszystkie elementy mogą być łatwo zdemontowane po użyciu, oczyszczone i wykorzystane ponownie. Przenośne ścianki NOAQ wykorzystują do tego celu ciężar napływającej wody powodziowej.

 

 

 

 

 

 

 

• Rękawy przeciwpowodziowe
Jest to szereg tub ze zbrojonego tworzywa sztucznego, które napełnia się powietrzem i łączy w postaci rękawa przeciwpowodziowego. Może on być stosowany np. jako podwyższenie wałów przeciwpowodziowych, czy ochrony nieruchomości lub dróg.

Na rynku znajdują się również mobilne systemy, które mogą być montowane na dłuższych odcinkach np. wzdłuż rzek w miastach. Przykładem może być mobilny system ochrony przeciwpowodziowej IBS, który może być montowany w miastach, w zakładach przemysłowych i produkcyjnych.

 

 

 

 

źródło i zdjęcia:  http://przeciwpowodzi.pl ; www.pietrucha.pl

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz