Reakcje na ekologiczne apele papieża Franciszka – audycja w radiowej „Trójce”

Reakcje na ekologiczne apele papieża Franciszka – audycja w radiowej „Trójce”

Polecamy wysłuchanie audycji w radiowej Trójce z cyklu „Trzy strony świata”, prowadzonej przez Ernesta Zozunia, z udziałem dr. Wojciecha Szymalskiego, koordynatora projektu „ADAPTCITY” i wiceprezesa Instytutu na rzecz Ekorozwoju.

– Myślę, że papieża słuchamy, ale nie rozumiemy. Nasze reakcje są mocno wybiórcze, czasem nawet idziemy pod prąd w stosunku do tego, co mówi – uważa dr Wojciech Szymalski z Instytutu na rzecz Ekorozwoju.

– Wszystkie narody powinny zainteresować się środowiskiem naturalnym – mówił papież na spotkaniu z burmistrzami i prezydentami świata. Spotkanie w Watykanie dotyczyło ochrony środowiska naturalnego. Ktoś powie: święte słowa, tym bardziej, że ostatnio coraz bardziej stanowczo wypowiadane przez Ojca Świętego. Ale czy brane do serca?

– Z naszym klimatem jest stanowczo źle, bardzo źle – przyznaje dr Szymalski i dodaje, jakie rozwiązanie byłoby dla środowiska najlepsze. Mówi też o powiązaniu kwestii klimatycznych z problemami społecznymi, jak np. fala uchodźców z Afryki.

***

Tytuł audycji: Trzy strony świata

Prowadzi: Ernest Zozuń 

Data emisji: 22.07.2015

fot. Wikimedia Commons, CC-BY-SA 2.0 presidencia.agov.ar

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz