Poznajcie prelegentów konferencji!

Poznajcie prelegentów konferencji!

To będzie konferencja…

18-19 września 2018 roku będziemy w Warszawie dyskutować o adaptacji miast do zmian klimatu. Swój udział w dwudniowej międzynarodowej konferencji pt.: Adaptacja odpowiedzią miast na zmiany klimatu” potwierdzili już eksperci z zagranicy. Poznajmy ich bliżej.

Chantal Pacteau

W pierwszej sesji ogólnej pod tytułem „Z jakimi zagrożeniami przyjdzie się miastom spotkać w perspektywie całego wieku XXI”, będziemy mogli posłuchać ciekawej prezentacji Chantal Pacteau na temat scenariuszy zmian klimatu i wynikających zagrożeń w prespektywie XXI wieku.

Chantal Pacteau jest naukowcem związanym z francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych (CNRS) i współkierownikiem europejskiego ośrodka badań nad zmianą klimatu w miastach (UCCRN). Pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Naukowych w Afryce i na Bliskim Wschodzie w Urzędzie ds. Stosunków Europejskich i Międzynarodowych CNRS, a także jako Zastępca Dyrektora Paryskiego Konsorcjum Klimat-Środowisko-Społeczeństwo (2007-2016), w którym wzmocniła interdyscyplinarność między klimatem, życiem i naukami humanistycznymi i społecznymi oraz relacjami z instytucjami publicznymi i uruchomiła różne programy adaptacji do zmian klimatu.

Współorganizowała kilka krajowych i międzynarodowych warsztatów, seminariów, konferencji, a wśród nich w 2015 r. wydarzenia towarzyszące konferencji Nasza wspólna przyszłość w kontekście zmian klimatu i COP21. Reprezentowała CNRS w IPCC Cities and Climate Chance (Edmonton, 2018). Była członkiem strategicznych komitetów doradczych na różnych szczytach, takich jak Międzynarodowa Konferencja na temat Różnorodności Biologicznej (UNESCO, 2005) Światowy Szczyt w sprawie Zrównoważonego Rozwoju Miast (Nantes, 2013), Szansa na zmianę klimatu (Nantes, 2016, Agadir, 2017). Publikuje artykuły w mediach i czasopismach naukowych.

Goście ze Stuttgartu

O tym jak w Niemczech wygląda adaptacja do zmian klimatu opowiadać będą goście z Stuttgartu: Thomas Kiwitt – dyrektor wydziału planowania regionalnego w jednym z najbardziej dynamicznych regionów Niemiec Verband Region Stuttgart. Nadzoruje on realizację strategii rozwoju przestrzennego oraz Silvia Weidenbacher – starszy planista krajobrazu w Verband Region Stuttgart. Jest ona architektem krajobrazu w dziale planowania w regionie Stuttgartu. Odpowiada za tematykę planowania zielonej infrastruktury i adaptacji do zmian klimatycznych, w tym zarządzanie europejskimi i krajowymi projektami finansowymi.

Zapraszamy do udziału w konferencji. [ZOBACZ – PL] [SEE – EN]

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz