Poznaj naszych prelegentów – cześć 2

Poznaj naszych prelegentów – cześć 2

Co i kiedy?

W dniach 18 i 19 września w Warszawie odbędzie się dwudniowa międzynarodowa konferencja pt.: Adaptacja odpowiedzią miast na zmiany klimatu (konferencja ADAPTCITY). Eksperci i przedstawiciele miast będą rozmawiali o zagrożeniach związanych ze zmianami klimatu oraz adaptacją do nich. Wśród nich znajdzie się dwoje ciekawych prelegentów zagranicznych.

Tibor Racz

Tibor Ferenc Racz jest inżynierem w zakresie hydrauliki. Rozpoczynał swoją pracę jako projektant systemów odwodnienia deszczowego oraz zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Jego umiejętności pozwoliły mu pracować nad systemami ochrony przed powodzią a Mongolii oraz zaopatrzeniem w wodę w Nepalu. Obecnie, od 2008 roku, jest dyrektorem Wydziału Zabezpieczenia Przeciwpowodziowego, Budapesztańskiego Przedsiębiorstwa Kanalizacyjnego. Poprosiliśmy go o wykład na temat, na którym najlepiej się zna, czyli o obiegu wody w mieście na przykładzie doświadczeń z Budapesztu.

Eveline Bronsdijk

Evelina jest doradcą w Urzędzie Miasta Rotterdam. Zajmuje się zarówno zrównoważonym rozwojem, jak i komunikacją społeczną w Departamencie Rozwoju Miasta. Jest także koordynatorem punktu informacyjnego nt. zrównoważonego rozwoju miasta. Punkt ten dostarcza informacji na temat takich tematów jak zielone dachy, czyste powietrze, budownictwo na wodzie i ogrodnictwo miejskie. Wymaga to współpracy ze specjalistami od rozwoju miasta oraz adaptacji i mitygacji. Evelina opowie o tym, jak Rotterdam odpowiada na wyzwania związane z adaptacją do zmian klimatu. Są tak ciekawe, że pisaliśmy o nich nie raz na naszym portalu.

Zapraszamy do udziału w konferencji. [ZOBACZ – PL] [SEE – EN]

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz