W Katowicach o adaptacji do zmian klimatu

9 i 10 października w katowickim Spodku odbędzie się IV KLIMATYCZNE FORUM METROPOLITALNE Plany i strategie. Adaptacja miasta do zmian klimatu, kontekst metropolitalny. Tematyka spotkania będzie przede wszystkim związana z zagospodarowaniem wód opadowych w aglomeracji katowickiej.
Prognozy pogody oraz modele klimatyczne są bezlitosne. Nagłe zjawiska pogodowe, intensywne ulewy lub stałe opady przez kilka dni stają się coraz powszechniejsze. Zalane ulice, podtopienia, wylewające studzienki kanalizacyjne – to coraz częstszy problem Katowic. Zmieniający się klimat zmusza do zmian na różnych poziomach życia oraz zarządzania przestrzenią publiczną i infrastrukturą miejską. Katowice to kolejne polskie miasto, które dostrzega potrzebę adaptacji do zmian klimatu.
9 i 10 października, w ramach projektu ADAPTCITY, odbędzie się IV KLIMATYCZNE FORUM METROPOLITALNE. Eksperci oraz przedstawiciele władz będą dyskutować o tym, jak przygotować miasto na nowe warunki klimatyczne. Podczas dwudniowego spotkania eksperci pochylą się nad infrastrukturą chroniącą miasto przed skutkami dużych i intensywnych opadów. Uczestnicy dowiedzą się między innymi, jaki jest potencjał zbiorników wodnych w Katowicach, jakie planowane są nowe inwestycje w infrastrukturze wodno-ściekowej, na jakim etapie jest realizacja planu gospodarki niskoemisyjnej oraz jak planowana jest adaptacja do zmian klimatu w układzie metropolitalnym.
Program

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz