Dziś ruszyły konsultacje społeczne dotyczące Strategii adaptacji do zmian klimatu m.st. Warszawa

Dziś ruszyły konsultacje społeczne dotyczące Strategii adaptacji do zmian klimatu m.st. Warszawa

Od kilku lat Miasto st. Warszawa wraz z Fundacją Instytut na rzecz Ekorozwoju prowadzi prace nad stworzeniem Strategii Adaptacji do Zmian Klimatu dla miasta st. Warszawa. Dokument jest już  gotowy! Teraz wszyscy warszawiacy mogą go poznać! 7 i 15  marca w Warszawie odbędą się spotkania konsultacyjne, na których twórcy dokumentu opowiedzą o planach stolicy dotyczących adaptacji do zmian klimatu.

Poznaj Strategię Adaptacji do Zmian Klimatu m.st.Warszawy

Problem zmian klimatu jest traktowany w Warszawie bardzo poważnie. Nasza stolica i wiele innych miast na świecie, narażona jest na ekstremalne zjawiska, jak podtopienia, powodzie czy silny wiatr.

Szerokie analizy, konsultacje społeczne z mieszkańcami Warszawy przeprowadzone w 2017 roku  oraz badania, w tym stworzenie mapy klimatycznej Warszawy pozwoliły opracować ostateczny dokument strategii.

Od 25  lutego do 17 marca każdy może zgłosić swoje uwagi również e-mailem na Sekretariat.BI@um.warszawa.pl

Po zakończeniu konsultacji,  zgłoszone uwagi zostaną przeanalizowane i na tej podstawie dokument zostanie zaktualizowany. Propozycja uchwały będzie przekazana Radzie m.st. Warszawy.

Spotkania  konsultacyjne odbędą się:

  • 7 marca 2019 r. godz. 18.00 w Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56 Warszawa
  • 15 marca 2019 r. godz.18.00 w Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż „Wiecha” 4

Zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani rozwojem stolicy. Będziemy rozmawiać, o tym co ważne jeśli chodzi łagodzenie skutków zmian klimatu w mieście. Przez ostatnie trzy lata zebraliśmy wiele doświadczeń, poznaliśmy zależności między  zmieniającym się klimatem a planami rozwoju miasta. Chcemy się tą wiedzą podzielić. Zapraszamy na ciekawe dyskusje o klimatycznej przyszłości Warszawy – mówi dr Wojciech Szymalski prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju, koordynator projektu ADAPTCITY.

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz