Projekt CLIMCITIES – adaptacja do zmian klimatu w małych i średnich miastach

Projekt CLIMCITIES – adaptacja do zmian klimatu w małych i średnich miastach

Instytut Ochrony Środowiska rozpoczął realizację projektu CLIMCITIES – „Adaptacja do zmian klimatu w małych i średnich miastach”. Przedsięwzięcie o wartości ponad 5 mln zł finansowane będzie m.in. w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014. Konferencja inaugurująca projekt CLIMCITIES odbyła się 22 marca 2017 r. w Warszawie przy udziale przedstawicieli Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ambasady Królestwa Norwegii w Polsce, prelegentów z Polski i Norwegii oraz reprezentantów miast zaangażowanych w realizację pomysłu.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z projektem CLIMCITIES w kontekście zmian klimatu w Polsce oraz polityki kraju w zakresie adaptacji do zmian klimatu, ze szczególnym uwzględnieniem problemów samorządów lokalnych.

Głównym celem projektu CLIMCITIES jest rozwijanie zdolności adaptacji do zmian klimatu małych i średnich miast Polski poprzez zapewnienie na poziomie lokalnym dostępu do wiedzy na temat adaptacji do zmian klimatu oraz realizacja celów adaptacyjnych określonych w unijnej i krajowej strategii adaptacji do zmian klimatu.

Pracownicy administracji publicznej uzyskają możliwość poszerzenia wiedzy i nabycia nowych umiejętności niezbędnych do podejmowania działań na rzecz adaptacji miasta do zmian klimatu oraz skutecznego włączania w te działania lokalnych społeczności.

W ramach projektu zostanie zrealizowany cykl szkoleń dla przedstawicieli administracji samorządowej oraz lokalnych liderów zaangażowanych w działania proekologiczne i środowiskowe.

więcej informacji o projekcie:

http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,982,rozpoczal-sie-projekt-adaptacji-do-zmian-klimatu-w-malych-i-srednich-miastac.html

 

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz