Prelegenci w sesji o zagrożeniach dla ludności

Prelegenci w sesji o zagrożeniach dla ludności

Co i kiedy?

W dniach 18 i 19 września 2018 w Warszawie odbędzie się dwudniowa międzynarodowa konferencja pt.: Adaptacja odpowiedzią miast na zmiany klimatu (konferencja ADAPTCITY). Eksperci i przedstawiciele miast będą rozmawiali o zagrożeniach związanych ze zmianami klimatu oraz adaptacją do nich. Konferencja podzielona jest na sesje tematyczne. W sesji o zagrożeniach dla ludności w miastach będą gościć u nas m.in.…

Krzysztof Błażejczyk

Polski klimatolog, profesor Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk. Specjalizuje się w topoklimatologii, a więc badaniu klimatów niewielkich obszarów, np. miast i ich części oraz metodologii badań klimatologicznych. W ostatnich latach interesuje się szczególnie bioklimatologią człowieka, a więc związkami pomiędzy ludzkim zdrowiem a klimatem. Właśnie ten temat będzie głównym zagadnieniem poruszonym w wystąpienia podczas konferencji.

Wojciech Hanke

Profesor dr hab. medycyny. Od 2015 roku konsultant krajowy Ministerstwa Zdrowia w dziedzinie zdrowia środowiskowego. Zastępca dyrektora ds. naukowych i kierownik  Zakładu Epidemiologii Środowiskowej w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi. Odpowiedzialny za kontakty z Międzynarodową Organizacją Zdrowia w dziedzinie zdrowia środowiskowego. Pana profesora poprosiliśmy o wykład dotyczący zagrożenia epidemiologicznego w obliczu zmian klimatu.

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz