Prelegenci w sesji gospodarczej

Prelegenci w sesji gospodarczej

Co i kiedy?

W dniach 18 i 19 września 2018 w Warszawie odbędzie się dwudniowa międzynarodowa konferencja pt.: Adaptacja odpowiedzią miast na zmiany klimatu (konferencja ADAPTCITY). Eksperci i przedstawiciele miast będą rozmawiali o zagrożeniach związanych ze zmianami klimatu oraz adaptacją do nich. Konferencja podzielona jest na sesje tematyczne. W sesji o zagrożeniach dla gospodarki w miastach będą gościć u nas ciekawi mówcy, a wśród nich…

Wiesław Bielawski

Od 2002 roku Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki przestrzennej.

Do maja 2010 roku prezes Krajowej Rady Izby Urbanistów. Także członek Pomorskiej Okręgowej Izby Zawodowej Architektów, przewodniczący Komisji Unii Metropolii Polskich ds. Integracji Planów Rozwoju i Inwestycji Miejskich, członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej przy Ministrze Infrastruktury, członek Państwowej Rady Gospodarki Przestrzennej, przewodniczący MKUA w Gdańsku. Laureat oraz członek Jury wielu konkursów architektonicznych. Od 2002 sprawuje nadzór nad sporządzeniem nowelizacji studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w Gdańsku. Prelegent seminariów o tematyce architektonicznej i urbanistycznej. Na konferencji opowie o problemach Gdańska z wodą deszczową, których od sławnej powodzi w 2001 roku nie brakuje.

Jacek Piskozub

Prof. dr hab. Jacek Piskozub pracuje w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie zajmując się związkami między oceanem i klimatem. Właśnie to będzie przedmiotem wystąpienia pana profesora, ponieważ posiada on szeroką wiedzę o modelach zmian poziomu mórz i oceanów. A więc, jeśli chcemy dowiedzieć się czy i kiedy zaleje nas woda morska, to tylko od niego.

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz