Odbył się VII Piknik z Klimatem

Odbył się VII Piknik z Klimatem

Tradycyjnie, w ostatni weekend sierpnia, na placu Zamkowym w Warszawie spotkaliśmy się na Pikniku z Klimatem. Pogoda dopisała, a organizator, czyli Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i wystawcy zrobili wszystko, by odwiedzający zaliczyli ten dzień do udanych.

Na pikniku obecny był również Instytutu na rzecz Ekorozwoju. Przez stoisko, które w całości poświęcone było projektowi ADAPTCITY przewinęło się kilkaset osób. Odwiedzjący mogli zapoznać się z wybranymi mapami, które powstały na potrzeby projektu, zadawać pytania z nim związane oraz wziąć udział w organizowanych konkursach. Zainteresowani mogli również wypełnić ankietę, by dowiedzieć się jakie oszczędności finansowe i ekologiczne mogą wiązać się ze zmianą przyzwyczajeń dotyczących np. transportu, czy z wymiana oświetlenia a energooszczędne. Dla chętnych przygotowano publikacje poświęcone ochronie klimatu i zrównoważonemu rozwojowi.

stoisko

Była to już VII edycja imprezy, która poświęcona jest środowisku. W nawiązaniu do zbliżającej się konferencji klimatycznej w Paryżu odbywała się pod hasłem ”Piknik w Warszawie o klimacie w Paryżu”. Jak co roku głównym celem wydarzenia była dyskusja na temat zmian klimatu oraz edukacja ekologiczna.

Stosując sformułowaną przez Ignacego Krasickiego zasadę „uczyć bawiąc” organizatorzy zadbali o wiele atrakcji. Prowadzący Piknik Jarosław Kret prowadził m.in. rozmowy z ekspertami. Nie zabrakło wśród nich koordynatora projektu ADAPTCITY dr. Wojciecha Szymalskiego, który pokazał i opowiedział o kilku mapach z którymi bliżej można było się zapoznać na stoisku Instytutu na rzecz Ekorozwoju.

WS

Odbyły się liczne quizy, rodzinne konkursy z nagrodami, warsztaty ekologiczne, gry dla najmłodszych, a specjalną atrakcją był Namiot Multimedialny ze specjalnie zasilanymi grami ekologicznymi.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

mk

fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Spodobał Ci się tekst, poleć go znajomym:

Dodaj komentarz